AMAZONKI 2024 - wersja WSCHÓD

}

10 dni

Czas

22.08.24 - 31.08.24

Termin

15 osób

Grupa

Aktywne

Dla kogo?

}

1190€/os

Cena

Amazonki

Amazonki 2022, to plan wyprawy dedykowany kobietom żądnym przygód i nowych doznań! Wyjazd będzie miał charakter wyprawy 4×4, w trakcie której m.in. Odwiedzimy miejsca słynące z niesamowitych widoków, ruszymy na górską wyrypę, samochodem terenowym 4×4 przemierzymy najbardziej niebezpieczną drogę w Gruzji, wybierzemy się na przejażdżkę konno oraz oddamy się luksusowej rozpuście w gruzińskich łaźniach. Będziemy ucztować przy regionalnych specjałach celebrując życie. Wspólnie poznamy Gruzję autentyczną na nowo, od środka! 

 Brzmi dobrze? A to tylko zalążek tego, co dla Was przygotowaliśmy! Sprawdź harmonogram, obudź w sobie amazonkę i wybierz się z nami!

POTWIERDZONE TERMINY 2024:
4 – 10 lipiec 2024 (loty Wizzair do Kutaisi) -TYLKO DLA KOBIET- 14/14 miejsc (amazonki zachód, link do wersji zachód)
22 – 31 sierpień 2024 (loty Wizzair do Kutaisi) – TYLKO DLA KOBIET – 14/14 miejsc
Pamiętajcie, że zawsze możemy zrealizować ten program dla prywatnej grupy 6 i więcej osób. 

ZAPISY POD TYM LINKIEM 

Plan wyprawy

Dzień 1

Dzień pierwszy rozpoczyna się odbiorem z lotniska w Kutaisi. Warto pamiętać, że samoloty lecące z Polski do Gruzji mniej więcej na wysokości Rumuni zmieniają czas z europejskiego na Georgia Maybe Time, a zatem wszelka punktualność przestaje obowiązywać. Przewodnik postara się jednak być na czas! Inauguracyjne spotkanie rozpoczynamy o 14:00 wznosząc toast gruzińskim winem za WSPANIAŁĄ WYPRAWĘ, która połączy nas na zawsze!  Następnie udajemy się na luźne zwiedzanie miasta. 

Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku w hotelu udamy się do wioski Rokhi, gdzie dołączymy do SUPRY – tradycyjnej gruzińskiej biesiady. Zanim zasiądziemy do stołu dołączym do lokalnych gospodyń w lepieniu charakterystycznych pierożków chinkali. Nauczymy się sztuki tworzenia wina,  które degustować będziemy spacerująć wśród winorośli. Wreszcie, o zachodzie słońca usiądziemy razem do suto zastawionego stołu i oddamy się temu, co Gruzini nazywają celebracją życia. Wzniesiemy toasty i poddamy intensywnej degustacji lokalną kuchnie, która słynnie jako jedna z najlepszych na świecie! 
Kto znajdzie w sobie energię – zapraszamy na nocną wizytę w dzikich gorących źródłach! Odrobina relaksu pod blaskiem gwiazd. 

Nocleg w hotelu w Kutaisi. 

 

Dzień 2

Śniadanie serwowane jest między 8:00 do 9:00. Wcześnie, jak na gruzińskie standardy,ale warto! Smaczne, europejsko-gruzińskie śniadanie to idealny sposób na aklimatyzację naszych brzuchów przed gruzińskimi suprami. Ok. 9:30 wyjeżdżamy ,,KU PRZYGODZIE”. Jedziemy słynną Gruzińską Drogą Wojenną, zręcznie omijając turystyczne pułapki, prosto do fascynującej Doliny Truso. Czekam tam na nas piknik oraz pieszy trekking (ok. 16 km w dwie strony). Na tym etapie wyprawy na pewno przydadzą się plecaki o pojemności 20L, wygodne buty oraz okulary przeciwsłoneczne. Wysiłek zostanie wynagrodzony – ośnieżone szczyty Kaukazu zapewniają niesamowity widok! Dolina słynie z pięknej przyrody, naturalnych źródeł mineralnych oraz porwań przy nieformalnej granicy z okupowaną Osetią Południową. Adrenalina i świetna zabawa gwarantowane!

Wieczorem zameldujemy się u zaprzyjaźnionej gospodyni Ketino, która jest prawdziwą legendą kobiecej energii tego regionu. Pomysł na dom gościnny w rodzinnych stronach zrodził się kiedy zachorowawszy na raka straciła wszelkie źródła dochodu. Od tego czasu wiele się zmieniło – otworzyła kolejny dom gościnny z widokiem na Kazbek, gościła na okładce gruzińskiego Forbsa i każdego dnia obdarza swoją gościnnością przybyszy z całego świata. KOBIETA LEGENDA, nasza gospodyni. 

Dzień 3

Po śniadaniu, spędzamy poranek w towarzystwie urokliwych widoków na wzgórzu Cerkwi Cminda Sameba. Warto mieć przy sobie telefon z naładowaną na full baterią, bo właśnie w tym miejscu powstają najlepsze zdjęcia z Gruzji. Monastyr Gergeti położony jest na wysokości imponujących 2170 m n.p.m. i góruje nad pobliską wioską. Z jego terenu rozciąga się najpiękniejszy widok na Kazbek – kapryśny szczyt, który swe pełne oblicze odkrywa najchętniej o poranku.

Następnie wybieramy się na trekking doliną Juta. Malownicze miejsce odseparowane od świata. Naszą destynacją będzie niewielkie górskie jezioro u stóp Masywu Chaukhi (zdjęcie po prawo).

Zaraz po trekkingu, wybierzemy się do Rooms Hotel, aby delektować się aromatyczną kawą i powalającym widokiem na Kazbek. Dzień zwieńczony zostanie gruzińską biesiadą z rąk słynnej gospodyni Ketino oraz noclegiem w prowadzonym przez nią domu gościnnym.

Dzień 4

Rozpoczynamy śniadaniem o 9:00 i żegnamy się z naszymi gospodarzami z Kazbegi (Stepancmindy) i rozpoczynamy powrót z górskich bezdroży pokonując słynną Gruzińską Drogę Wojenną. Zatrzymamy się przy najpiękniejszych punktach widokowych: Przełęcz Krzyżową, punkt widokowy w Gudauri, urokliwą twierdzę Ananuri. Dla chętnych przewidziany jest czas na krótki lot paralotnią nad górskich krajobrazem lub rafting na rzece Aragvi. 

Popołudniem docieramy do regionu Kachetii, gdzie wciąż żywa jest kultura produkcji wina naturalną, gruzińską metodą, której tradycja sięga 8000 lat wstecz. O kulturze wina można długo mówić, ale żeby ją zrozumieć trzeba jej DOŚWIADCZYĆ. W tym celu zakwaterujemy się w prawdziwej, tradycyjnej winnicy, którą okalać będą krzewy winorośli.  Podczas naszego pobytu poznamy tajniki produkcji tego trunku odwiedzając organiczne winnice, a efekt ich pracy poddamy intensywnej degustacji. 

Kolacja i nocleg w winnicy, z kieliszkiem wyśmienitego wina w ręku. 
NA ZDJĘCIU KASIA z LGS podczas wyprawy AMAZONKI 2021 (link do VLOGA z wyprawy: CLICK)

Dzień 5

Piątego dnia wstajemy nieco wcześniej. Jemy śniadanie o godzinie 8:00, aby móc doświadczyć budzącego się do życia Telawi, czyli serca regionu Kachetii.
Naszą destynacją w dawnej stolicy zjednoczonego królestwa wschodniej Gruzji jest bazar. Targ tętni życiem i oszałamia smakami przypraw, lokalnego koniaku, wina, świeżych warzyw i owoców. Kupując sery, wyśmienite pomidory i inne artykuły, które póżniej wykorzystamy na piknik mamy szansę poznać lokalną sztukę targowania się.
Po obłowieniu się w miejscowe suweniry, pakujemy się do naszych samochodów 4×4 aby pokonać jedną z najniebezpieczniejszych dróg świata. Wspomniana trasa prowadzi do Tushetii – regionu dostępnego dla odwiedzających jedynie w sezonie letnim. 70 km pokonujemy offroadowo, delektując się górskimi widokami.  W kulminacyjnym punkcie osiągamy Przełęcz Abano na wysokości 3000 metrów by dostać się do stolicy tego dziewiczego regionu – Omalo.

Już od pierwszych minut pobytu w tym wyjątkowym miejscu osiąga się stan spokoju ducha, będący efektem bliskiego spotkania z nieskalaną przyrodą. Kolacja i nocleg odbędą się w domu gościnnym.

Dzień 6

Ok. 10:00 śniadanie. Po posiłku wyruszymy na wyprawę konną w głąb Tuszetyńskiego Parku Narodowego. Naszą destynacją może być wioska Szenako lub Jezioro Oreti – dokładny cel wyprawy określimy podczas konsultacji z lokalnym przewodnikiem na podstawie aktualnych warunków pogodowych.
Warto zaznaczyć, że wyprawa konna nie wymaga specjalnych umiejętności – wystarczy nie bać się konia. W wyprawie będą uczestniczyć lokalni przewodnicy, służący radą oraz pomocą. Proszę pamiętać, że kaski są w Gruzji nieznane, więc należy odkryć w sobie amazonkę/kowboja, bądź dla 100% pewności zaopatrzyć się we własnym zakresie (wypożyczalnia znajduje się w Dolnym Omalo i chętnie pomożemy w wynajmie kasku). 

Jeśli wśród nas będzie osoba, która nie czuje się komfortowo z koniem, to na pewno nie zostanie bez zorganizowanego zajęcia. W wolnym czasie uczestnicy mogą wziąć udział w wyprawie 4×4 na piknik pod okiem naszych kierowców lub wybrać się na kawę do pobliskiego hotelu. 

Kolacja i nocleg w lokalnym domu gościnnym. PS. Prawdopodobnie będą boleć nas tyłki.

Dzień 7

Dzień siódmy, dniem świętego odpoczynku!
Na dobry początek zjemy wspólne śniadanie.

Następnie udamy się na wypoczynek w dziewiczym ekologicznie regionie Tushetii. Będzie to czas wolny. Dla kobiet zainteresowanych offroadowym wojażami, jako alternatywę dla błogiego lenistwa zachęcamy do eksploracji kulinarnych skarbów regionu.
Wszystkich zapraszamy na spacer wśród szczytów oraz offroadową eksplorację regionu. Naszą destynacją będzie wioska Dartlo, która szczyci się wspaniale zachowanymi i po części odrestaurowanymi wieżami obronnymi w lokalnym stylu. Krótki spacer zabierze nas na szczyt poświęcony boskiej energii. Historia Tushetii jest wyjatkowa, do tego regionu zabronione jest wwożenie mięsa wieprzowego, a podział na to co MĘSKIE i KOBIECE jest niezwykle wyraźny. 

Kolacja oraz nocleg w lokalnym domu gościnnym.

Wieczorem rozpalimy ognisko, w którego ciepłych objeciacj będziemy podziwiać rozgwieżdżone niebo. To właśnie przed odseparowanie regionu od świata, brak zanieczyszeń oraz stałego dostępu do prądu niebo jest tutaj tak KRYSTALICZNE. 

Dzień 8

Pożegnanie z Tuszetią. O 9:00 jemy śniadanie, opuszczamy dom gościnny i udajemy się pod samą granicę z Azerbejdżanem, czyli do słynnego Oasis Club w Udabno. Nocleg w formie cottage z widokiem na pełne kolorów zależnych od pór roku, malownicze stepy. Skromnie zaludnione połacie trawiastej pustyni, ciągnące się aż po horyzont stanowią w tym miejscu iście majestatyczny widok!

Wśród łagodnych wzgórz stepowych ukryte są Tęczowe Góry, do których wiedzie offroadowy szlak. W pobliży znajdują się również liczne opuszczone moanstyry kompleksu Davit Gareja ukryte w skałach

Pobyt w tym miejscu jest niezapomnianym przeżyciem. Kolację w tym niezwykłym miejscu dodatkowo urozmaici nam koncert lokalnych gospodyń – potomkiń przesiedleńców z górskiego regionu Swanetii, które w tym przerażających warunkach kultywują rodowe tradycje wbrew przeciwnością losów.  W tych głosach słychać tęskonę i nadzieję. 

Dzień 9

Nadszedł czas na dzień ostateczny! Mimo zbliżającej się rozłąki, w dalszym ciągu celebrujemy i utrzymujemy humory na jak najwyższym poziomie. 

Wczesnym południem kierujemy się do Tbilisi.

Poznamy ukryte zaułki starego miasta, jak również hipsterskie dzielnice młodego pokolenia Gruzinów (street art i neony, to chluba młodej, gruzińskiej bohemy). Plan na wieczór to wyjście na tradycyjną gruzińską suprę, na której poznamy tajniki tradycyjnego kaukaskiego stylu ucztowania. Najedzeni i szczęśliwi, udajemy się na nocleg do hostelu Fabrika, który sam w sobie jest atrakcją. Teren hostelu to stylowe, nowoczesne miejsce pełne atrakcji (od nocnych klubów, przez garncarstwo, aż po butiki lokalnych artystów). 

Przychodzie też czas zakupów – pamiątek, wina i przypraw. Następnie wybieramy się do łaźni, gdzie wraz z miejscowymi kobietami w absolutnie każdym wieku, zjednoczymy się w prawdziwie kobiecym kręgu, korzystając z dobroczynnych właściwości tradycyjnej bani oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym – celebrować będziemy kolejne bliskie doświadczenie gruzińskiej kultury, a przy okazji – doprowadzimy się do porządku po wielodniowej podróży.

Dzień 10

  5:00 Transfer na lotnisko w Kutaisi. Pożegnanie z Gruzją pełne łez.

Dodatkowe informacje

N

Cena obejmuje

+noclegi 9 (w pokojach z prywatną łazienką, w ustalonej konfiguracji) 

+wyżywienie (9 śniadań i 8 kolacji)

+transport SAMOCHODAMI TERENOWYMI 4×4 od początku do końca wyjazdu! Auta typu Toyota Land Cruiser i Toyota Sequoia lub Mitsubishi Delica

+lokalni kierowcy/przewodnik
+polskojęzyczna przewdoniczka

+bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie,

+warsztaty kulinarne

+SUPRA tradycyjna gruzińska z Tamadą i toastami

+degustacje w winnicy 

+paliwo na całej trasie

M

Cena nie obejmuje

– Lotów (loty kupujecie we własnym zakresie. Można przyjechać wcześniej lub wyjechać później. Chętnie pomogę w organizacji przelotów. Do Kutaisi lata Wizzair bezpośrednio z 5 polskich miast),

– ubezpieczenia (zachęcam do wykupienia ubezpieczenia),

– alkoholu (poza wymienionymi w programie degustacjami).

Noclegi, wyżywienie i transport

Wszystkie wymienione w programie noclegi będą realizowane w hotelach, winnicach oraz agroturystykach. Pokoje 2 i 3 osobowe. Liczba noclegów: 9 (uwaga – krótki nocleg po przylocie jest wliczone w cenę wyjazdu! Nie musicie się przejmować niczym – prosto z lotniska jedziemy do hotelu!)

Cena zawiera 9 śniadań i 8 obiadokolacji.

Transport realizowany będzie komfortowymi samochodami 4×4. UWAGA – wyjazd jest realizowany tylko i wyłącznie samochodami terenowymi od początku do końca wyjazdu. 

Dla kogo jest ta wyprawa?

LIPIEC – Dla KOBIET, które są gotowe na celebrację życia i czerpanie z niego maksymalnej przyjemności w realiach gruzińskiej winnicy. Dla miłośników jedzenia, wina oraz wielbicieli wypraw 4×4. Dla osób aktywnych. Program jest intensywny.  Nie musisz mieć doświadczenia w podobnych wyjazdach – jesteśmy dla Ciebie i upewnimy się, w każdej sytuacji będziesz czuć się komfortowo. 

SIERPIEŃ – Dla KOBIET i MĘŻCZYZN, którzy chcą zaznać przygody życia na Kaukazie. 

Uwaga – wyjazd NIE jest odpowiedni dla osób, które mają chorobę lokomocyjną. Żadnej uczestniczce nie gwarantujemy miejsca z przodu samochodu.

Must know

Podczas wyjazdu będziemy smakować Gruzję od strony kulinarnej skupiając się na lokalnych przysmakach. Wszystkie składniki potrwa przygotowywanych przez Panią Ketevan oraz uczestników wyjazdu są w 100% organiczne i produkowane w okolicy.

Od przewodnika

Jeśli miałabym wskazać jedno wydarzenie, które miało największy wpływ na moje życie wybór padłby na pierwszą podróż do Gruzji. Wyjazd niezapowiedziany, średnio zaplanowany i jeszcze słabiej zapamiętamy. Region Kaukazu to majestatyczna natura, wspaniałe krajobrazy i fascynujący mieszkańcy. Dziki wschód, gdzie gościnność, przyjaźń i wolność są wartościami absolutnymi. Ta część świata jest dla mnie ucieleśnieniem słowa PRZYGODA. Wystarczy odważyć się zejść o 2 kroki z udeptanego szlaku i oddać się nowym doznaniom, nowym smakom i nieprzewidzianym okolicznościom. Jedynie DOZNAJĄC Gruzji można ją naprawdę poznać. Ten stan duszy silnie uzależnia.

Martyna Kaczmarzyk-Mamasakhlisi

Zapytaj o ofertę

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa, napisz do mnie i zarezerwuj termin.